חדרי אמבטיות

לבירורים והצעות מחיר צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

עיצובי אמבטיות – איך לקנות אמבטיה ולעצב את חדר האמבטיה בהתאם?

כאשר אנחנו חשובים על עיצוב הדירה מחדש, פעמים רבות עולים לנו חדרים שונים לראש – כיצד לעצב את הסלון, כך שהאדם שנכנס אל הדירה יראה סלון יפה ומושקע? כיצד לעצב את חדר השינה, על מנת שיהיה נעים לישון בו ולחזור אליו כל ערב? משפחות עם ילדים חושבות גם על עיצוב החדר לילדים שלהם – איך לעצב את החדר המושלם עבור הילד? איך לעצב את החדר כך שהוא יתאים לילד ככל שיגדל? לעיתים, אנשים חושבים אפילו על עיצוב של המטבח – במטרה להפוך את הכנת האוכל ליעילה ונעימה יותר, ואולי על מנת להרשים אורחים בארוחה אם שולחן האוכל נמצא בקרבת המטבח.

עם זאת, יש שיאמרו שבמחשבות אלה אנחנו מפספסים את אחד החדרים החשובים ביותר – חדר האמבטיה. בסופו של יום, אם אורחים מגיעים אל הדירה היפה והמושקעת שלנו, ונהנים מהסלון היפה והמעוצב, מחדרי השינה וכו' – אך כאשר הם נכנסים אל השירותים, או הולכים להתקלח (במקרה שהם נשארים ללילה), ומגלים פתאום שהאמבטיה מוזנחת ומיושנת – מה יעבור בראשם? הרי זה נראה כמו זיוף – עיצוב כל מה שנמצא בקדמת הבמה, ושכחה מוחלטת מהחדרים בהם אנחנו משתמשים בתכיפות גבוהה מאוד. לכן, חשוב שגם חדר האמבטיה שלנו יעוצב כמו שצריך – הן מבחינת הרושם שהדבר יעשה על הצופים מהצד, והן על מנת שנרגיש בבית בכל פעם שאנחנו עושים את הפעולה היום יומית של מקלחת טובה.

כמובן, האביזר המרכזי בכל חדר אמבטיה הוא האמבטיה עצמה – ובכתבה קצרה זו, ננסה להבין – איך לבחור את האמבטיה הנכונה מבין כל האפשרויות? מה צריך לדעת על אמבטיות על מנת לבחור אחת?ולבסוף – כיצד לתת לחדר האמבטיה כולו אוירה שתרשים את כל מי שיכנס לחדר האמבטיה שלנו?

שלב ראשון – החומר ממנו האמבטיה תהיה עשויה

אמבטיות יציקה – אמבטיות אלה היו נפוצות בעיקר בעבר. מדובר באמבטיות עשויות ברזל, שמצופות בחומר כלשהו, לרוב אמייל. הייתרון המרכזי שלהן הוא העמידות – הן חזקות ומוצקות, ולכן עמידות משמעותית יותר מרוב האלטרנטיבות. לרוב, לפחות שתיים מדפנות אמבטיה זו צמודות לקיר, ולכן מבחינה עיצובית הדבר מהווה יתרון – האמבטיה תתפוס פחות מקום בחדר. דבר נוסף שכדאי לדעת על אמבטיה מסוג זה מבחינת העיצוב, הוא שהיום נהוג לכסות את שתי הדפנות הנותרות של האמבטיה בלבנים או גבס, תוך שילוב אריחים שונים, המאפשרים לעצב את האמבטיה בדרכים שונות ומודרניות יותר.

אמבטיות פח – מדובר באמבטיות עשויות פח המצופות אמייל, שהחליפו למעשה את אמבטיות היציקה. היתרון המשמעותי שלהן הוא שהן יחסית קטנות וקלות, ולכן ניתן לשחק עם המיקום והעיצוב שלהן. כמו כן, הן זולות יותר מאמבטיות יציקה – ולכן היו פופולאריות מאוד בתקופה שלאחר אמבטיות היציקה. עם זאת, ציפוי האמייל לפעמים עלול להיפגע, ואמבטיית הפח איננה עמידה כמו אמבטיית היציקה המסורתית. ישנה גם האפשרות לבחור באמבטיית פח מפח עבה, אך במקרה כזה האמבטיה תהיה כבדה יותר ויקרה יותר, מה גם שהיא תאבד את היתרון המשמעותי שלה – העובדה שהיא יחסית קלה וקטנה ומאפשרת הרבה מקום לתמרון.

אמבטיות אקריליק – מדובר באמבטיות הנפוצות ביותר כיום – אלה אמבטיות העשויות חומרים פלסטיים שאינם מתכתיים, ולכן אינם מחלידים וחשופים לפגעים מסוג זה. כמו כן, אמבטיות אלה חמות יותר למגע בחורף מאשר אמבטיות מתכת, שכן אינן מתקררות באותה מידה בשל הקור בסביבה. לבסוף, הן מאפשרות הרבה חופש עיצובי, שכן הן עשויות מחומרים שונים היכולים להגיע במגוון צבעים ועיצובים. לכן, פעמים רבות אלו אמבטיות מעוצבות יותר ולכן אלה אמבטיות שנחשבות אמבטיות יפות יותר מהמתחרות.

עם זאת, אמבטיות אלה עמידות הרבה פחות מכל המתחרות – משום שהן אינן עשויות מתכת, הן עלולות להישבר מפגיעות או ממשקל מאוד גבוה על דפנותיהן. מאידך, את האמבטיות הללו ניתן לתקן ולשפץ בקלות גבוהה יותר.

אמבטיות פלדה יצוקה – חזרתן של אמבטיות היציקה? דור חדש של אמבטיות מיוחדות– אמבטיות למכירה המשתמשות בטכניקת היציקה, אך עשויות מפלדה יצוקה במקום ברזל –אלה אמבטיות יציבות וחזקות במיוחד, משמעותית יותר מכל מתחרותיהן – ולכן הן מהוות אלטרנטיבה הקורצת לרבים. מבחינה עיצובית, אמבטיה זו מאפשרת לתת לחדר האמבטיה אופי חדשני וחד – משום שאמבטיות מסוג זה מתאפיינות בקווים ישרים וחדים שנותנות להן אופי "עתידני".

חדרי אמבטיות

 

שלב שני – צורת האמבטיה

העיצוב של האמבטיה לא נגמר בחומר ממנו היא עשויה – בכל הנוגע לאמבטיה עיצוב הצורה שלה לא פחות חשוב. בשל העובדה שהאמבטיות באות בצורות רבות, נסקור בקצרה כמה מהצורות המיוחדות או השכיחות ביותר:

אמבטיות נישה – אלו הן האמבטיות החסכוניות ביותר בשטח עבור חדר האמבטיה, ומתאימות בעיקר לחדר קטן. זו אמבטיה הממוקמת בין שלוש קירות של חדר, ותופסת לחלוטין את אחד הצדדים שלו – לרוב משום שהחדר קטן והאמבטיה לא נכנסת לתוכו אחרת.

אמבטיות פינתיות– מיועדות לחדרי אמבטיה גדולים יותר – ניצבות באחת מפינות החדר, בין שני קירות, וכך משאירות מקום מעבר לשתי הדפנות שלהן שאינן נוגעות בקיר.

אמבטיות ג'קוזי – אלו אמבטיות יוקרתיות במיוחד, אשר משודרגות באמצעות כל מיני אביזרים ומכשירים ההופכים אותן ליותר מסתם אמבטיה – לג'קוזי של ממש. האבזור של אמבטיה זו כולל מכשירים הגורמים למים לבעבע ולנוע, ומאפשרים חווית רחצה ייחודית שלא ניתן לקבל באמבטיות מסוגים אחרים.

אמבטיות שקועות– אמבטיות המותקנות בשקע ברצפה, כך שאין להן דפנות – החלק העליון שלהן נמצא בקו אחד עם הרצפה. מבחינה עיצובית, מבנה זה נותן לאמבטיה תחושה של "בריכה" – ולכן הן נחשבות יפות ויוקרתיות יותר מאמבטיות רגילות, כגון אמבטיה פינתית או אמבטיית נישה.

 

שלב שלישי – סגנונות עיצוביים

לאחר שעברנו את שני השלבים הראשונים –בחירת החומר של האמבטיה והצורה שלה – ניתן לעבור לשלב הבא – בחירת הסגנון העיצובי של החדר, בו תשתלב האמבטיה שאותה בחרנו. חשוב, עם זאת, לזכור: העובדה שתיארנו את הדברים כשלבים שונים אינה אומרת שצריך לחשוב עליהם בנפרד, להפך: חשוב להתאים את הצורה ואת המבנה של האמבטיה לחדר, בדיוק כפי שחשוב להתאים את המבנה והצורה של החדר לאמבטיה. אנחנו רוצים שחדר האמבטיה יהיה מכלול שלם שחלקיו מתאימים זה לזה. לכן, הסגנונות העיצוביים שנציג הם למעשה מבט כולל על אופי חדר האמבטיה אותו אנחנו רוצים ליצור:

עיצוב מודרני –עיצוב מודרני של חדרי אמבטיה מאופיין בקווים ישרים וברורים, הן מבחינת הרהיטים עצמם והן מבחינת המיקום שלהם. לרוב, עיצוב זה יהיה בעיקר בצבעי לבן או שחור, מלווה בצבעים רגועים כמו חום או בז' לנתינה של מראה רגוע לחדר.
עיצוב כפרי –מדובר בסגנון עיצוב כללי שקיים גם עבור חדרי אמבטיה. מתאפיין ברהיטים רבים צבעי עץ, המלווים בצבעים שמחים אך עדינים בגווני כתום, צהוב, חום וכד'. החלקים המתכתיים של האמבטיה בחדרים כאלה יהיו בצבעי נחושת בעיקר.
טרנד ה"כחול אינדיגו" –עבור אנשים רבים. צבע זה מזכיר צבעי מים ובריכה, ולכן הוא מתאים לאמבטיה. מדובר בעיצוב נועז יותר, שכן הוא מהווה שימוש צבע ייחודי ובולט יחסית.
טרנד הצבעים הכהים, צבעי מט–ישנו סגנון עיצובי אגרסיבי ודרמטי יחסית בו נעשה שימוש בצבעי חום ושחור כהים אך עזים יחסית, המאוזנים בצבעים מאוד בהירים, בעיקר לבן ולפעמים צהבהב, הנותנים לאמבטיה מראה מודרני ועז.

דילוג לתוכן